Oprava napájecího konektoru notebooku

Poškozený napájecí konektor lze ve většině případů rozeznat na první pohled. K poškození dochází častým namáháním, v důsledku pádu, nebo nadměrného zatížení. Takto poškozený notebook se nenabíjí, nebo se nabíjí špatně. Projevem poškozeného konektoru jsou závady tohoto typu:

  • notebook nenabíjí,
  • nabíjení notebooku se často přerušuje,
  • baterie se nabíjí při určité poloze přívodního kabelu,
  • notebook nelze spustit (v důsledku vybité baterie).

Napájecí konektory jsou buď součástí základní desky. V tomto případě je nutné vyjmout základní desku, odstranit poškozený konektor a poté připájet nový. Některé notebooky mají konektor mimo základní desku. Cena při opravě napájecího konektoru notebooku se pohybuje ve většině případů od 1000,- do 1600,- Kč v závislosti na poškození a ceně nového konektoru. Někdy je poškozený i napájecí adaptér. Vezměte jej prosím s sebou abychom ho mohli zkontrolovat. Setkáváme se také se situací, kdy je poškožený zároveň konektor a napájecí adaptér. Vlivem špatného nabíjení dochází i k rychlejšímu opotřebování baterie.

V některých případěch může oprava nabíjení notebooku trvat i několik týdnů, delší doba je způsobena dobou dodání náhradního dílů. Některé konektory nejsou dostupné v ČR a proto je musíme dovážet ze zahraničí. Během opravy vám můžeme půjčit náhradní notebook.

Poškozený napájecí adaptér

Často se setkáváme se situací, kdy je poškozený přívodní kabel v oblasti kolem zakončení (jack). Vzhledem k časové náročnosti a relativně nízké ceně nových napájecích adaptérů provádíme vždy opravu poškozeného napájecího kabelu výměnou za nový napájecí adaptér. Stejný postup platí i pro přeseknuté, překousnuté a jinak poškozené adaptéry.